Fatma Nur'un Cansız Bedenine 30 Saatte Ulaşıldı

Akçakale’ye bağlı Büyüktaş mahallesinde evlerinin önünde oyun oynarken dengesini kaybederek 25 metrelik kuyusuna düşen 6 yaşındaki Fatma Nur Demir’in cansız bedenine 30 saat sonra ulaşıldı.

Akçakale’ye bağlı Büyüktaş kırsal mahallesinde evlerinin önünde 25.11.2016 Cuma günü akşam saat 17.00 sularında oyun oynarken dengesini kaybederek 25 metrelik sondaj kuyusuna düşen 6 yaşındaki Fatma Nur Demir’in cansız bedenine dün gece 26.11.2016 Cumartesi saat 23.00’larında ulaşıldı.

 

Fatma Nur’un kuyuya düştüğünü gören kardeşleri feryat figan ederek yardım çığlıkları attı. Olay yerine toplanan mahalle sakinleri kuyuya düşen Fatma Nur’un inilti ve çığlıklarını duyunca ip sarkıtıp Fatma Nur’u kurtarmaya çalışırken bir yandan da yardım istedi. Olay yerine 112 Acil Yardım, AFAD, AKUT ve itfaiye ekipleri geldi. Ancak Fatma Nur’un düştüğü sondaj kuyusunun derin ve küçük olmasından dolayı kuyunun yanında kepçelerle büyük bir hendek kazıldı. 25.11.2016 Cuma günü akşam saatlerinde başlayan çalışmalar ertesi gün saat 23.00’da sonuç verdi. Çalışmaların başlangıcında hiçbir yaşam belirtisinin olmadığını dile getiren 112 acil doktoru aile fertlerinin yıkılmasına neden olurken, çalışmaların sert zemin nedeniyle istenen seviyede olmadığını dile getiren yetkililer. Fatma Nur’un bedenine geç ulaşılmasının nedeni sert kaya zemininde kuyunun kazılmış olması ve sert kaya zeminin kepçeler yardımıyla araklıksız süren 30 saatlik kazı çalışmasının ardından ulaşılabildiğini açıkladı.

 

Kurtarma çalışmaları Fatma Nur’un düştüğü kuyunun hemen yanında açılan hendek sayesinde sonuç verdiğini dile getiren yetkililer “Kuyuyu genişleterek çalışmalara başlamamamızın sebebi, Fatma Nur’un yaşama ihtimali olması durumunda kuyudan aşağıya toprak ve toz bulutu ile Fatma Nur’un boğulup kurtarılamayacağıydı. Ancak bu şekilde de çalışmamıza rağmen maalesef Fatma Nur’u kurtaramamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.” Şeklinde açıklama yaptı.

 

112 Acil Yardım, AFAD, AKUT ve itfaiye ekipleri katıldı. 30 saat sonra 25 metrelik sondaj kuyusunun 10’uncu metresinde Fatma Nur Demir’in cansız bedenine ulaşıldı. Fatma Nur’un cesedi Akçakale Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Ailesi ve yakınları sinir krizi geçirdi.

 

Olayla ilgili jandarma tarafından geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

 

İlgili Fotoğraflar
YORUM EKLE

Yorumunuz:

YORUMLAR
  Bu Habere Henüz Yorum Eklenmedi.
DİĞER HABERLER
DİĞER HABER BAŞLIKLARI

Tüm Hakları Saklıdır © 2002 - 2016 | Sitemizdeki meteryaller izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz... Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur.
Whatsapp : 0 542 568 63 00 | E-Posta : info@akcakale.com | Powered By : Harran Medya
Web Sitemiz En İyi Google Chrome Tarayıcısı ile ziyaret edilir.