Göç İdaresi’nden Bir Skandal Daha

Göç İdaresi geçici görevlendirme ile 6 aylığına gönderdikleri personellerin listesini son dakika değiştirdi.

İbrahim Kınıfır AKDAĞ'ın Özel Haberi;

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan binlerce çadır kent çalışanlarının kadro unvanları ile sürekli oynayan Göç İdaresi 6 ayda bir geçici görevlendirme ile görevlendirdiği personellerin işlerinden istifa etmemesine rağmen halen süründürmeye devam ediyor. 2 Mart 2020 Perşembe günü 6 aylığına geçici görevlendirme ile il dışına gönderilen personel listesi bugün 10 Mart 2020 Salı günü tekrar değişerek torpilliler listeden düşürülmesinin ardından sosyal medya üzerinden örgütlenen Göç İdaresi çalışanları duruma isyan etti.

Şanlıurfa, Kilis, Mardin, Adıyaman ve Gaziantep’te daha önceden taşeron olarak çalışmakta olan personeller, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alındıkları açıklanmasının ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki personeller Şanlıurfa’daki Akçakale, Ceylanpınar, Viranşehir ve Harran gibi ilçelerde bulunan çadır kentlerin kapatılmasının ardından sorun üstüne sorun yaşamaya başladı. 6 ayda bir geçici görevlendirme ile Adana, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Bartın, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Trabzon, Uşak ve Van İl Göç İdaresi İl Müdürlükleri, Çadır kentler, Dağıtım Merkezleri gibi yerlere 6 aylık süre ile geçici olarak görevlendirilen personellerin aile düzeni ve psikolojisi bozuldu. Ailevi sorunlardan dolayı boşanmaya kadar gittiklerini dile getiren Görevlendirmeleri çıkan Göç İdaresi personelleri ile görüşen editörlerimize “Yaklaşık olarak 2 yıldır sürekli bir ilden diğerine sürüklenip duruyoruz. Arkamızda dayımız, amcamız olmadığından sürekli en zayıf halka olarak bizler namluların ucundayız.  Bir siyasinin yakını, eşi, dostu veya referansı kuvvetli olan birisinin tayini çıktığında son dakikada bizleri onlarla takas ediyorlar. Bugün yayınlanan listede hepimiz görüyoruz ki liste yeniden değişti. Siyasetçilerin sadece kendi yandaşlarına ve akrabalarına torpil sağladığını sırf birilerinin egolarını tatmin etmek için bizlerin Cuma gününe kadar ilişkimizi kesmemiz gerektiğini söylüyorlar. 2 yıldır bize verilen kadroyu geri alabilmek için ne gerekiyorsa yapılıyor. Kadrolarımız değiştirildi, 6 ayda bir farklı illere görevlendirmeye gönderiliyoruz. 1200 TL olan geçici görevlendirme ücretini halen ödemediler. Neden 5 Mart’ta yayınlanan listedeki ağa, paşa, siyasilerin eş ve dostları silindi bugün farklı bir liste karşımıza çıktı. Bunu bize açıklasınlar biz gitmeye hazırız. Bizimde ailelerimiz var, çoluk çocuğumuz var okul okuyan, tedavi gören çocuklarımızın vebalini, eşlerimizle yaşadığımız sıkıntıların vebalini kim kaldıracak…” Şeklinde açıklamalar yaptı.

 

YORUM EKLE

Yorumunuz:

YORUMLAR

  Bu Habere Yorum Yapılmadı.
DİĞER HABERLER HABER BAŞLIKLARI
AKÇAKALE'DE HAVA DURUMU
17° Çok Bulutlu Son Güncelleme: 04.06.2020, 06:58
PER 15/31 °C
CUM 16/33 °C
CMT 17/36 °C
PAZ 18/39 °C
NÖBETÇİ ECZANE
POLAT ECZANESİ
ABDULLAH GÜL BULVARI HİLAL YILDIZ PLAZA HALK BANKASI KARŞISI NO:11
0 414 411 31 52
AKÇAKALE NAMAZ VAKİTLERİ
04 Haziran 2020 Perşembe
HİCRİ: 12 Şevval 1441
İMSAK
03:17
GÜNEŞ
04:59
ÖĞLE
12:28
İKİNDİ
16:18
AKŞAM
19:46
YATSI
21:21
Tüm Hakları Saklıdır © 2020 | Sitemizdeki meteryaller izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz... Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur.
Tel : (0542) 568 63 00 | E-Posta : akcakale@akcakale.com | Powered By : Harran Medya