Mehmet MASKAN

Mehmet MASKAN

26 Mart 2020 Perşembe Saat 01:48
Akçakale'de Uyuşturucu Bağımlıları Kol Geziyor

Sevgili anne ve babalar, günlerdir içimi, yüreğimi acıtan hatta ve hatta kanatan bir manzarayı üzülerekten sizlerle paylaşmak istiyorum.

Beni bir kardeşiniz olarak görün ve lütfen bu yazımı çok ama çok ciddiye alın…

Birkaç gündür Akçakale’deki parklarda gençlerimize denk geliyorum. Ellerinde Bonzai, çakmak gazı, bally ve adını sayamadığım birçok uyuşturucu maddesi... kimisi işin gırgırında henüz küçük yaşlarda olmasına rağmen bu uyuşturucu maddelerinin kendilerine bir etki etmeyeceği, sadece o an bir şeyleri başarabildikleri düşüncesi ile kullanmaları onları giderek bağımlılık denen büyük bir bataklığa saplamaktadır. Bu bataklığa saplanan ve daha önceden de televizyon ve çevremizden edindiğimiz kadarıyla insan vücudunda ve beyninde kalıcı hasarlar bırakmaktadır.

Akçakale gibi bir yerde bu şekilde bir manzara ile karşılaşacağım aklımın ucundan bile geçmezken, şimdilerde sıkça rastlamaktayım. Hepimiz bu çocuklar bizim değil diye pek ilgilenmiyor ve umursamıyoruz. Aslında bu manzarayı yaratanlar bizim çocuklarımız olmasa da çocuklarımızın arkadaşlarıdır. Bu manzaranın oluşmaması için elimizden ne gerekiyorsa yapmamız gerekli düşüncesindeyim.

Bu çocukların bu duruma gelmesinin en büyük müsebbibi bizleriz. Çocuğumuz evden çıkınca, kiminle geziyor, çevresi kim bilmiyoruz.

Neden?

Çünkü takip etmiyoruz…

Allah rızası için çocuklarımıza sahip çıkalım.

Ben ilk yazımı bu uyuşturucu belasına ayırmaktan gerçekten hiç hoşnut değilim. Ancak vicdanen bu yazıyı yazma gereği duydum. Bir gün sizin de yavrunuz bu veya buna benzer bir duruma düşerse o zaman her şey çok geç olabilir...

Lütfen herkes kendi çocuğuna sahip çıksın…

Bu kötü çevrenin ve kötü alışkanlıkların önüne geçmemiz gerekli...

Her şeyi kamu kurum ve kuruşlarına bırakmayalım. Birazda bizler elimizi taşın altına koyalım. Zamanında bu çocuklara sahip çıkılmadığı için, benim çocuğum yapmaz dendiği için uyuşturucu batağındalar…

Sizler çocuğunuza sahip çıkmadığını sürece bu ve bu gibi manzaraları sık sık göreceğiz. Lakin çocuklarımıza sahip çıkar onlarla biraz daha ilgilenirsek bu durumu tersine çevirebiliriz.

Bu Yazı 292 Kez Okunmuştur.
YORUM EKLE

Yorumunuz:

YORUMLAR

  Bu Yazıya Yorum Yapılmadı
YAZARIN DİĞER KÖŞE YAZILARI
      Yazarımıza ait önceden eklenmiş bir köşe yazısı bulunamadı.

AKÇAKALE'DE HAVA DURUMU
10.6° Açık Son Güncelleme: 03.04.2020, 00:07
CUM 7/19 °C
CMT 4/20 °C
PAZ 6/22 °C
PZT 10/23 °C
NÖBETÇİ ECZANE
GÜLDESTE ECZANESİ
YENİ MH.HAL SK.19/B
0 414 411 35 15
AKÇAKALE NAMAZ VAKİTLERİ
03 Nisan 2020 Cuma
HİCRİ: 10 Şaban 1441
İMSAK
04:39
GÜNEŞ
06:00
ÖĞLE
12:33
İKİNDİ
16:07
AKŞAM
18:55
YATSI
20:11
Tüm Hakları Saklıdır © 2020 | Sitemizdeki meteryaller izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz... Sitemizde yayınlanan köşe yazılarından yazarları sorumludur.
Tel : (0542) 568 63 00 | E-Posta : akcakale@akcakale.com | Powered By : Harran Medya